139
1585964

Florian Schulz

(Tyskland, 1946-2019)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
885 - 1 060 EUR
932 - 1 120 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Florian Schulz
(Tyskland, 1946-2019)

taklampa, "Solan", Tyskland, 1970-80-tal.

Skärm, motvikt och takfästen i mässing. Skärmens diameter 48 cm.

Slitage och märken. Motvikten med en buckla. Ej funktionstestad.