stolar, sex stycken, modell "SM07", Pastoe, Holland, 1960-70-tal.
Stomme i svartlackerat stål, sitsar nyligen omklädda i svart nubuckläder. Sitthöjd 45 cm, höjd 78 cm.
Omklädda. Slitage.
Omklädda i samband med en inredning utförd av Louise Liljencrantz för att matcha soffan i samma auktion, 1572405.