858
1549688

Louis Belanger, tillskriven

(Frankrike/Sverige, 1756-1816)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 360 - 1 810 EUR
1 480 - 1 970 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Louis Belanger, tillskriven

"Vue de la Grand Cascade de Trollhetta"

Akvarell 51 x 76 cm. Samtida ram i Pehr Ljungs art.

Proveniens

Tidigare i Niclas Holtermans (1758-1824) samlingar på Forsby säteri, Södermanland.