817
1553783

Jacopo Robusti Tintoretto, hans krets

(Italien, 1518-1594)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 510 - 5 410 EUR
4 730 - 5 680 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Italien, 1518-1594)

Salvator Mundi (Världens frälsare)

Pannå 44 x 61 cm. Äldre förgylld ram.

Proveniens

Tidigare i drottning Desiderias (1777-1860) samlingar.
Tidigare i Christian Hammers (1818-1905) samlingar, Stockholm.
Försåld på Lempertz, Köln
Anders Hallengren, Författare

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?