714
1544097

Anna Boberg

(Sverige, 1864-1935)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 400 - 7 190 EUR
5 630 - 7 510 USD
Klubbat pris
240 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Anna Boberg
(Sverige, 1864-1935)

"Aftonstiltje"

Signerad Anna Boberg. Olja på duk 49 x 75 cm.

Proveniens

Inköpt på utställning i Bergens Kunstforening 1916. Därefter i arv.

Köpenhamn, 1916, enligt etikett a tergo.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?