612
1564369

Alfred Thörne

(Sverige, 1850-1916)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 080 - 1 350 EUR
1 130 - 1 410 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Alfred Thörne
(Sverige, 1850-1916)

Sommarlandskap med blommor

Signerad Alfr. Thörne och daterad 1888. Olja på duk 34 x 51 cm.

Proveniens

Privatsamling, Sverige.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?