606
1556166

Gunnar G:son Wennerberg

(Sverige, 1863-1914)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 800 - 2 700 EUR
1 880 - 2 820 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Gunnar G:son Wennerberg
(Sverige, 1863-1914)

Fjordlandskap

Signerad G. Wennerberg. Utförd 1890. Pastell, bildyta 65 x 40 cm.

Tilläggslista

Korrekt konstnär: Gunnar G:son Wennerberg (Sverige) 1863-1914

Proveniens

Tidigare i samlingarna på Torups slott, Bara socken, Skåne, gåva av konstnären 1902.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?