364
1527963

Bägare med lock, delvis förgyllt silver, oidentifierad mästarstämpel AGM, möjligen Lüneburg 1700-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 350 - 1 620 EUR
1 410 - 1 690 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

På tre kulfötter. Dekor av blad i återkommande mönster med bland annat hjärtan på livet och locket. Lockknopp i form av kula. Lodangivelse 21 1/4. Höjd 17 cm. Vikt 308 g.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?