Bägare med lock, delvis förgyllt silver, oidentifierad mästarstämpel AGM, möjligen Lüneburg 1700-tal.
På tre kulfötter. Dekor av blad i återkommande mönster med bland annat hjärtan på livet och locket. Lockknopp i form av kula. Lodangivelse 21 1/4. Höjd 17 cm. Vikt 308 g.
×
Logga in
Kunde inte logga in