357
1528894

Nils Ljungberg, bägare, silver, Örebro 1761. Rokoko.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
450 - 629 EUR
469 - 657 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Konande, dekor av vågband och stämplad lambrequin samt graverade rocailler. Fot med svängda knäckar. Höjd 19,5 cm, diameter 14,5 cm. Vikt 427 g.

Proveniens

Per Parén Collection

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?