272
1538709

Matta, silke och metall, Hereke, signerad Ali Oglus ateljé, daterad 1961, ca 204 x 190 cm.

Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 500 - 15 700 EUR
14 100 - 16 400 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Ljust rödmelerad botten med amplar, blombuketter och grenverk. Ljust grönmelerad huvudbård med röda kartuscher och blomranka.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?