Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Tredelat fodral av mahogny och mässing. Ovan med glasat observationslock. Försilvrad urtavla med romerska sifferindex, numrerad 38 och signerad "URBAN JÜRGENSEN'S SÖNNER / Etablissement Mixte" under visare av blånerat stål. 54-timmarsverk. Längd 14,5, bredd 14,5, höjd 15,5 cm. Nycklar medföljer.