Femdelad inro, med dekor i guld med en vilande oxe å ena sidan, andra sidan med en grupp gossar. Höjd 7,5 cm. Rund skulpterad netsuke. Diameter 4,5 cm.
En femdelad inro med dekor föreställande flöjtspelande man samt gosse. Höjd 8 cm. Skulpterad trä-netsuke i form av en sittande man. Netsuken med signatur, höjd 3,5 cm.
En fyrdelad inro föreställande buddai med sin säck samt adorant. Höjd 7 cm. Med netsuke i trä, skulpterad som ett ekollon. Höjd 4,2 cm.
Nagg. Slitage.
Private Swedish Collection.