1326
1564821

Skålar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
361 - 541 EUR
378 - 568 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Insidan dekorerad med guldfiskar i underglasyrblått. Blek cappucinerbrun utsida. Höjd 6,3 cm. Diameter 12,4 cm.

Bränningssprickor i sidor.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?