Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Tripod med uppsvängda hänklar, dekor i famille rose-färger med motiv av de Sholaou samt en grupp män, andra sidan med två gossar mot en celadongrön grund. Runt halsen och på de uppsvängda hänklarna en lotusbård, de tre benen med lyckotecken samt fladdermöss. Höjd 24 cm. Längd 24 cm.
Lock saknas, förgyllningen med slitage.