1251
1545843

Bojan med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid med oglaserad mynning, dekor i famille rosefärger med blommande magnolia och trädpion. Höjd 26 cm.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.