Madeleine Pyk – en samling F769
1198
1544834

Figuriner, ett par, förgyllt och lackerat trä, 1600/1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående figurer klädda i svepande rockar bärandes på vardera urna med lock. Höjd 18 cm.

Nagg, slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish Collector.