1167
1555949

Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360 - 540 EUR
376 - 563 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerade med dekor i famille rosefärger med en grupp artister som utför olika saker, centralt en lindanserska, en hund som går på bakbenen, en man som jonglerar med knivar och ytterligare en man som gör något. Diameter 12,8 cm.

Slitage.

Proveniens

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?