Systembolagets Dryckesauktion – november D063
Indian Erotic Scenes – A Collection E1117
Curated Timepieces – oktober F528
Contemporary Design Online F537
The fascination of China F570
Dine in Style F513
Classic Art Online F575
Helsinki Winter Sale F504
Modern Art & Design 660
Auktion: 19−20 november 2024
Important Winter Sale 661
Auktion: 11−13 december 2024
10
1533600

Byrå, tillskriven Christian Gotthardt Willkom (mästare i Stockholm 1763-65), Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 810 - 3 750 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med jakaranda och amarant. Beslag av förgylld brons. Tre lådor. Snäpplås. Skiva av kolmårsdmarmor. Längd 105, bredd 59, höjd 84 cm. Nyckel medföljer.

Proveniens