"Reclining tiger" (Lamav tiiger)
Signerad med blyerts och numrerad 90/200. Etsning, 1937 (1950). Bildstorlek 29,3 x 39 cm. Bladmått 35,8 x 50,5 cm.
Kangilaski 85.