934
1493445

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 900 - 14 200 EUR
13 600 - 16 300 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"La Femme au Miroir"

Signerad med blyerts och numrerad 88/150. Färglitografi, 1957. Utgiven av Maeght Editeur, Paris. Bladstorlek 39 x 56,2 cm (BFK Rives.).

Mourlot 242.
Cramer 36.