"Pre Letharia Paintings No. 04"
Signerad Jensen och daterad 2011 - 2012 a tergo. Duk 72 x 62 cm.
Galleri Charlotte Lund, Stockholm.
Galleri Riis, Oslo, 2012.
Galleri Charlotte Lund, Stockholm, maj 2012.
Olav Christopher Jenssen är aktuell med en utställning på Galleri Riis under Market Art Fair, Stockholm, 15-19 maj 2024. Där visas såväl målningar som skulpturer och verk på papper.