818
1559292

Märta Grundell-Grünewald

(Sverige, 1908-1946)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
892 - 1 070 EUR
951 - 1 140 USD
Klubbat pris
Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist Konst
+46 (0)70 748 22 63
Märta Grundell-Grünewald
(Sverige, 1908-1946)

Stilleben med amaryllis

Signerad Märta Grünewald och daterad 1930. Pannå 49,5 x 34 cm.