440A
1553321

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 310 - 2 780 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"Kabuki Blushes"

Litografi med collage, 1986, Singerad i blyerts, daterad och numrerad 2/2, totala upplagan: 68 (59 + 2 BATs, 2 PPs, 2 Pres. Proofs, 1 GS Proof, 1 USF Proof, 1 NGA Proof). På Chiri Kozo papper, collagedelarna på Somrset Satin-papper. Utgiven av Graphicstudie/U.S.F., Tampa, Florida och med deras blindstämpel. 99 x 105,5 cm.

Proveniens

Heland Wetterling Gallery.

Glenn 206.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?