433
1546774

Julio Le Parc

(Argentina, Född 1928)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 250 - 9 070 EUR
7 880 - 9 850 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Julio Le Parc
(Argentina, Född 1928)

"Formes en Contorsions"

Målad träbox med motoriserad spegel, (1967) - utgiven 2018. Signerad och numrerad 46/80 på etikett på baksidan. 80 x 32 x 18 cm.