skåp, "Alcor Storage", Maxalto för B&B Italia, Italien efter 2014.
Sex lådor, dörrpar samt enkeldörr med bakomliggande hyllinredning, överdel med öppen hyllsektion. Lackad MDF i matt svart och blankt rött. Benställning i bronserad aluminium märkt MAXALTO made in Italy. Längd 135 cm, Djup 46 cm, Höjd 180 cm.
Slitage och smärre skador.
Modellen formgiven 2014.