991
1495013

Jiang Tingxi (1669-1732), efter. Rullmålning/tapet, tusch och färg på papper. Qingdynastin.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 520 - 5 270 EUR
3 730 - 5 600 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med sigill i rött samt kalligrafi. Föreställande en blommande trädgård. En serie tapetvåder monterade tillsamman. Motivets mått 115x215 cm. Totalt mått 125x250 cm. Troligen en ommonterad vikskärm. Kan rullas.

Reva, slitage. Skador.

Proveniens

Property of a private Swedish Estate.