985
1523032

Zhou Yuanliang

(Kina, 1904-1995)
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
1 320 - 2 200 EUR
1 400 - 2 330 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Zhou Yuanliang
(Kina, 1904-1995)

Bergslandskap med träd i höstfärger.

Målning på papper. Med två sigill i rött samt kalligrafi. Bergslandskap med träd i höstfärger. Motivets mått 103x34 cm. Mått med ram 51,5x156 cm.

Små hål, veck, slitage.

Proveniens

From a private Swedish Collector.