Signerad / gjutarstämpel Hugo Elmqvist och daterad 1893. Koncipierad omkring 1858. Brons, brunpatinerad. Höjd 65 cm. Måtten på basen är längd 50 cm, bredd 24 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in