689
1495928

Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, skulptur
+46 (0) 707 88 84 72
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

The Prince of Wales Mustard

Signerad IA och daterad -02. Blandteknik 23 x 13,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, auktion 496, Internationella Vårauktionen, 30 maj - 6 juni, 1995, kat. nr 6.