533
1518998

Brosch/medaljong 14K guld med granater, 1800-tal

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
879 - 1 050 EUR
933 - 1 120 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

mått 29 X 41 mm, totalvikt 11 g.

Slitage. Lagningar.

Proveniens

Frederikke Bröndsted (1818-1897) som var gift med Michael Treschow (1814-1901), det är hennes porträtt som sitter i medaljongen.