18K guld med runda briljantslipade diamanter totalvikt ca 1.75 ct, citriner och turmaliner samt två par utbytbara påhängen i ametist och rosa kvarts, mått 25 X 50 mm, totalvikt 65 g. Signerade Marina B France samt numrerade C1341. Etui samt skruvmejsel medföljer.