Konsolbord, Centraleuropa, 1700-talets mitt, Louis XV.
Förgyllt och bronserat. Rikt skuren och delvis genombruten dekor av rocailler, bladverk, och blommor. Skiva av marmor (Rouge Languedoc). Längd 67, bredd 43, höjd 89 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in