Bokskåp, troligen Österrike, 1800-talets början, Empire.
Fanerat med valnöt samt bronserade och svärtade detaljer. Glasad dörr med svärtat spaljéverk flankerat av draperade hermer. Inredning av hyllplan. Längd 97, bredd 48, höjd 168 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in