213
1513781

Sked, silver, sannolikt Holland sent 1600-tal. Barock.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
273 - 364 USD
Klubbat pris
2 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Skaftknopp i form av figur med fågel och ankare, symbol för hoppet, vågigt skaft. Otydliga stämplar 2T samt spegelvänt N(?). Möjligen Enkhuizen. Längd 20 cm. Vikt 67 g.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

509. Vivianna Torun Bülow-Hübe, brosch, silver, egen verkstad sannolikt 1950-tal.
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
4 000 SEK