199
1525239

Kanna, graverat glas med silvermontering, otydliga stämplar, Sverige omkring 1800.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
220 - 264 EUR
233 - 280 USD
Klubbat pris
1 900 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Graverad dekor med motiv av blommor. Silvermontering med otydliga svenska stämplar. Höjd 11,5 cm. Längd 17 cm.

Proveniens

En betydande svensk privatsamling.