111
1489815

Ljuskrona, för nio ljus, 1800-talets första hälft, Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 730 - 3 640 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Stomme av förgylld mässing. Behängd med olikslipade prismor. Ljusring med dekorbeslag av förgylld brons. Piggbotten med sparljus samt avslutande pinjekotte. Diameter 90, höjd 110 cm.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

558. Elsa Thoresen, Utan titel.
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
130 000

ditt bud
Aktuellt bud:
130 000 SEK