Modern Art + Design 652

Avhämtning

Ingen utlämning erbjuds 18 november till 23 november.

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

822 föremål
397. ljusring för åtta ljus, Helsingborg, sannolikt 1960-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
460. matta, rölakan, ca 239 x 177 cm, signerad Agda Österberg.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
65. ring 18K vitguld med rökkvarts, Stockholm 1963.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
303. sideboard, Stockholm 1935.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
108. skulptur, Kosta Boda, ed. 1/20.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
109. skulptur, huvud i glasglob, Kosta Boda, ed 200.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
107. skulptur, huvud, Kosta Boda, unik.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
405. soffa/loveseat, "FH 9000", Fritz Hansen Danmark 1969.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
228. taklampor 1 par, Nordiska Kompaniet 1940-tal.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
346. tillskrivna, karmstolar ett par, Sverige 1950-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
85. tulpanglas, Orrefors 1950-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
166. urna, Rörstrand 1940-tal, modell GM.
Klubbat pris
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
151. vas, Gustavsbergs studio 1958.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
353. vilfåtölj, modell nr "231", Engen Möbler, 1950-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
719. ”Gryende dag”.
719. ”Gryende dag”.
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
779A. ”The Blue Heart”.
779A. ”The Blue Heart”.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK