vas, Kosta, Jugend, 1900-talets början.
Överfång med etsad dekor av penséer i violett mot ofärgad frostad fond. Signerad Kosta KL. Höjd 16 cm, diameter ca 15,5 cm.
Smuts/ fläckar invändigt.