50
1493514

Arvo Saarela

(Sverige, Verksam 1948-1978)
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
523 - 610 EUR
547 - 639 USD
Klubbat pris
4 500 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06
Arvo Saarela
(Sverige, Verksam 1948-1978)

brosch 18K guld med halvpärla, Enköping 1965.

Diameter ca 30 mm, vikt 7 g. Stämplad AMS, Enköping 1965.

Bruksslitage.