"Grounded", 2018
Signerad Waldersten och daterad 2019 och numrerad 1/3 + 2 AP a tergo. Pigment print monterad på aluminium och ramad, 135 x 92 cm inklusive ram.
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare.
Fotografiska, Stockholm, "Jesper Waldersten All Over", 8 mars – 9 juni 2019, ett annat exemplar utställt.
Lidköpings Konsthall, "Waldersten All Over", 11 september - 30 oktober 2021, ett annat exemplar utställt.
Magasinet Falun, "Waldersten All Over And Over Again", 1 juli - 20 augusti 2023, ett annat exemplar utställt.