98
1468391

Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 340 EUR
1 140 - 1 420 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld och bronserad. Rik, delvis genombruten dekor av bärande lagerknippe, blomsterkrans, lagergirlander, samt bandfläta. Tudelat, kvicksilverfolierat och fasettslipat spegelglas. Höjd 147, bredd 45 cm.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?