712
1482335

Elizabeth Peyton

(USA, Född 1965)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 600 - 4 500 EUR
3 810 - 4 760 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Elizabeth Peyton
(USA, Född 1965)

"Nick"

Signerad E Peyton, daterad 2004-2013 och numrerad 11/20 i blyerts. Färgetsning med akvatint på En Tout Cas papper, 80 x 60 cm. Utgiven av Two Palms Press, New York.

Proveniens

Three Books, New York.
Liliana Tovar, Stockholm/New York.
Privat samling, Sverige.