1337
1459386

Urna, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
145 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid, dekor i underglasyrblått av figurscen med kvinnor och barn vid trädgård. Höjd 20,5 cm. Höjd med montering och skärm 46 cm.

Ej borrad.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.