1334
1463023

Praktskål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Konturerat bräm, djup med dekor i underglasyrblått av figurscener med eleganta damer i palatsmiljö alternerande med växter. Diameter 33,5 cm. Height 15,5 cm.

Ifyllda nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.