Balusterform med hänklar, dekor i famille rosepaletten med en sen där en apa rider på en häst samt en hjort och en trana, ytterligare paneler med figurscener samt antikviteter. Höjd 62 cm.
Slitage. Spricka vid halsen, små nagg.