1280
1488626

Bordsskärm, porslin samt hardwood. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rektangulär platta med ett elegant landskapsmotiv i famille rosefärger som skildrar ett flodlandskap. Mått porslinsplatta 16x20,5 cm. Mått med träställ Bredd 24,5. Höjd 32,5 cm. Djup 12 cm.

Proveniens

Property of a Swedish private collection.