Dekor i emaljfärger. Bestående av; 43 mattallrikar, diameter 24,5 cm, 12 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm, terrin med lock, längd 35 cm, karott med lock, längd 31 cm, fyra ovala uppläggningsfat, längd 34-46,5 cm, åtta cremekoppar med lock, såssnipa med fat, 2 runda serveringsfat, diameter 24 cm.
Skador, lagningar.