Stående fyrfota djur, på postament, uppbärandes kärl på ryggen för rökelse. Glaserad i färgerna gult, grönt och vitt. Höjd 55, längd 50 cm.
Skador, lagningar.
Property of a Swedish private collection.
Compare sculptures of this type in the British Museum. Museum number 1910,1223.1.