1044
1473677

Okänd konstnär, målningar på rispapper, 12 stycken. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
536 - 715 EUR
569 - 758 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Olika motiv av människor i interiörer. Pärmens mått 24x37 cm.

Slitage, skador.

Proveniens

Property of a Swedish private Collection.

These paintings are important documents for research and understanding the interior fashion, the clothing fashion and the colours of textiles of the period.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?