Etsning, 1938. Signerad med blyerts och dedikation "epreuve pour madame Lacourière (1939). Utöver upplagan om 30. Plåtstorlek 25,5 x 16,7 cm, bladstorlek 32 x 25 cm (BFK Rives).
Proveniens
Galerie Lelong, Paris.
Duthuit 32.
×
Logga in
Kunde inte logga in